Gala Sportu

„Silnie aktywne ciało jest kluczem do silnego i aktywnego umysłu.” (Phil Tomporowski)Głównym założeniem naszej placówki jest wyrabianie prawidłowych nawyków, promowanie ruchu i aktywności fizycznej oraz  radości z uprawiania sportu od najmłodszych lat.
Uwrażliwiamy zarówno rodziców jak i dzieci, że  ruch jest konieczny dla wszystkich naszych działań- poprzez ruch dokonuje się proces uczenia.
Do promocji sportu niewątpliwie zaliczyć można  odbywające się w przedszkolu cyklicznie spotkania  ze znanymi sportowcami, czynnymi zawodnikami ,  medalistami, olimpijczykami, mistrzami sportu.Na naszą przedszkolną Galę Sportu zapraszani  są Sportowcy przez duże S -  ludzie pełni pasji, którzy działają najlepiej jak potrafią,  z charyzmą i przekonaniem. Ludzie  waleczni,  honorowi i prawi, którzy stanowią godny wzór do naśladowania.
Na spotkaniach z przedszkolakami opowiadają o „swojej dyscyplinie”, prezentują zdobyte trofea, medale, promują zdrowy styl życia  oraz zachęcają dzieci do uprawiania sportu poprzez wspólną gimnastykę.Dzięki uczestnictwu w życiu sportowym dzieci uczą się jak czerpać satysfakcję z podejmowanych decyzji, kształtują w sobie zasady zdrowej rywalizacji i „czystej gry”, dowiadują się  jak ważny w życiu jest hart ducha i zdolność do poświęceń, wytrwałość , cierpliwość i samodyscyplina,  cechy niezbędne w dzisiejszych czasach,  które mają przeniesienie  na wszystkie sfery życia .

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - Przedszkole Edukacyjno-Sportowe ZWINNE SZKRABY w Kiełczewie-Kościanie