Warsztat Plastyki


 

Warsztat Plastyki, czyli zajęcia plastyczno- ceramiczne.

To przede wszystkim twórcza, rozwijająca fantazję zabawa.

Ceramika pozwala na elastyczne i łatwe wyrażanie własnych pomysłów. Pozwala na kontakt z naturalnym i obecnym od wieków tworzywem, które łatwo daje się kształtować, przy użyciu różnych technik lepienia ręcznego. 

Praca z gliną, czy inną fakturą plastyczną skupia, uspokaja, rozwija kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne. Uczy koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności, planowania, współpracy. Pomaga rozwijać świadomość dziecięcych możliwości i wzmocnić poczucie własnej wartości. Dzieci dowiadują się, że mogą i potrafią – czasem uczą się akceptować porażkę.


Zajęcia dają poczucie miło spędzonego czasu, tym bardziej, że ich efekt jest namacalny i widoczny w postaci niepowtarzalnego dzieła.
Celem zajęć plastyczno-ceramicznych jest rozwijanie umiejętności manualnych, wzbogacenie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dziecka.


Oprócz podstawowych, praktycznie codziennych zajęć plastycznych, raz w miesiącu w naszym przedszkolu odbywa się Warsztat plastyki, podczas którego dzieci tworzą przestrzenne dzieła wykorzystując głównie glinę, ale również masę solną, ciastolinę, czy masę papierową.

 


 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - Przedszkole Edukacyjno-Sportowe ZWINNE SZKRABY w Kiełczewie-Kościanie